Něco jako Range Rover, jenže pro zemědělce

Nissan Pathfinder V6
Čtěte více: Testy
Vydáno: 1. 6. 2011  /   Aktualizováno: 17. 7. 2011
Něco jako Range Rover, jenže pro zemědělce
Nejlepší a největší auto, jaké Nissan v současnosti nabízí.
Čtěte více: Nissan Pathfinder V6

Zavazadlový prostor je velký. V základní konfiguraci má pod roletu objem 331 litrů, ovšem po sklopení sedaček do něj s klidem naložíte přes dva tisíce litrů nákladu. Podstatou prostornosti jsou devadesátistupňové úhly, pravoúhlost vůbec se táhne jako motiv napříč celým autem. Kapota, příď… Hrany a hrany. V útrobách motorového prostoru se ukrývá třílitrový turbodiesel V6 s výkonem 231 koní a točivým momentem 550 Nm. Já jsem se z přílišné dynamiky neradoval, motor nepracoval na sto procent a i sedmistupňová automatická převodovka měla rezervy. Na palubce svítilo třicet najetých kilometrů, nové auto.
Pathfinder mi připomněl Range Rover. Prostorností, komfortem, nezaměnitelným stylem, schopnostmi v terénu. Jistě, Range je sofistikovaný aristokrat, ale také stojí dvakrát tolik.
Takže za kolik? Klikni na další stránku

Technické údaje
Motor: 
šestiválec, turbodiesel, 2991 ccm
Výkon: 
231 koní v 3750 ot./min.
Toč. moment: 
550 Nm v 1750 ot./min.
Hmotnost: 
2210 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
8,9 s
Max.rychlost: 
200 km/h
Spotřeba: 
9,3 l/100 km
Cena: 
1 247 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)