Trefa do šedého

Nissan X Trail 2.0dCi
Čtěte více: Testy
Vydáno: 3. 6. 2011  /   Aktualizováno: 3. 6. 2011
Trefa do šedého
S Nissanem X Trail budete spokojeni. Tedy pokud si na něj vzpomenete.
Čtěte více: Nissan X Trail 2.0dCi

Časem testu jsem se strefil přesně do přelomu podzimu a zimy. X Trail s noblesou zvládl oba druhy povrchu, bahno i sníh , a to neměl speciální obutí, jen nové zimní gumy. Jeho schopnosti mimo asfalt byly fantastické. Na silnici jsem si také nenaříkal, měkčeji naladěný podvozek nic neubíral na komfortu jízdy a sportovnost by zde čekal jen snílek.
Vzal jsem celou rodinku i se psy na dva dlouhé výlety, s pětašedesátilitrovou nádrží jsem měl dojezd téměř tisíc kilometrů. Kufr o objemu 603 litrů hltal náklad s apetitem černé díry – škoda jen dna zavazadelníku s nepříjemně tvrdým, extrémně kluzkým plastem.
Familiérního ducha bylo možné vycítit i na palubě.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 1995 ccm
Výkon: 
150 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
320 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 
1605 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
11,2 s
Max.rychlost: 
188 km/h
Spotřeba: 
6,4 l/100 km
Cena: 
755 750 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)