Subaru? Spíš rodinné auto.

Subaru Legacy 2.5
Čtěte více: Testy
Vydáno: 22. 6. 2011  /   Aktualizováno: 17. 7. 2011
Subaru? Spíš rodinné auto.
Zapomeňte na modrý lak a zlatá kola. Tady jde o ticho a maximální pohodlí.
Čtěte více: Subaru Legacy 2.5

Mluvili jsme o tom už mockrát a je třeba to zmínit zase, abychom včas předešli možnému zklamání. Bezestupňová převodovka není prototypem systému, který byste chtěli mít v ryzím řidičském autě, a pokud požadujete od Subaru čisté jízdní zážitky, dokonalou interakci mezi člověkem a strojem a řidičskou angažovanost, přemýšlejte o autě s manuálem.
Nové Legacy je větší, prostornější, komfortnější a dospělejší než dříve, ale pořád má perfektní pohon všech kol a geniálně nastavený podvozek. A tak je velice snadné, i pokud si auto koupíte jen jako každodenní dopravní prostředek na nudné cesty, sklouznout k situacím, že se budete pokoušet vodit auto bokem, hledat limity a na kluzkém povrchu se vysmívat přilnavosti. A v takovém případě vám převodovka Lineartronic, se svou rozvážností a kultivovaností, nebude vyhovovat.
Vyhovovat vám bude ale to ticho, které panuje na palubě – je neuvěřitelné, jak lehce převodovka spolupracuje s motorem, za jízdy neslyšíte nic jiného než šum větru.
Stačí to? Klikni na další stránku

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, boxer, 2457 ccm
Výkon: 
167 koní v 5600 ot./min.
Toč. moment: 
229 Nm v 4000 ot./min.
Hmotnost: 
1462 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
10,3 s
Max.rychlost: 
210 km/h
Spotřeba: 
8,0 l/100 km
Cena: 
830 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)