Žádný patriotismus

Škoda Octavia RS Combi
Vydáno: 24. 6. 2011  /   Aktualizováno: 24. 6. 2011
Žádný patriotismus
Nejschopnější Octavia současnosti má silný benzínový motor, šestistupňový manuál, je to kombík a na kufru vozí znak RS.

Můžete s tím nesouhlasit, ale Octavia mi přijde jako jedno z nejsmysluplnějších aut, která si můžete koupit. Velké, pohodlné, dobře fungující, se skvělým poměrem value for money a přijatelnou ztrátou ceny. Ideální služební auto, klidně s motorem 1.9 TDI a s pětirychlostní převodovkou – vůbec mě neuráží, naopak. Pokud máte větší rozpočet, kupte si benzínovou RS, nejlépe v kombíku. Za 750 900 Kč dostanete plně vybavené auto s natáčecími xenony, celou armádou airbagů, Climatronikem, skvělými sedadly s výraznějším bočním vedením a všemi dalšími myslitelnými prvky, v příplatkové výbavě stojí za zvážení snad jen parkovací senzory, kožené sedačky a elektricky sklopná zrcátka. Jako celek působí Octavia RS neobyčejně hodnotně, a když pojedete v noci a celá palubní deska se vám rozzáří, uvědomíte si, jak propracované auto to vlastně je. Nemluví ze mě nějaký falešný patriotismus nebo tak něco, ale to auto je prostě dobré a snese nejvyšší kritéria. Zpracováním i architekturou je to standard Audi a Volkswagenu, nikdo nemůže říct ani popel. Přidejte si k tomu tradiční zbraně jako obrovský kufr, dostatek místa na zadních sedadlech a skvělou pozici řidiče, a začnete se ptát sami sebe, jestli potřebujete něco víc.

přeplňovaný čtyřválec, 1998 ccm
280 Nm 1700 ot./min.