Jestli chcete juniorské SUV, tohle je způsob!

Nissan Juke
Čtěte více: Testy
Vydáno: 8. 7. 2011  /   Aktualizováno: 17. 7. 2011
Jestli chcete juniorské SUV, tohle je způsob!
Jedno z moderních aut, za kterými se na ulici otočíte. Právem.
Čtěte více: Nissan Juke

Je velice jednoduché si na Nissan Juke vytvořit rozporuplný názor – a tím se snažím kulantně říct, že jsem dlouho nemohl přijít novému crossoveru na chuť. Nemohl, ale přišel. Jednou příjemně pikantní čili paprička, podruhé mdlá houska. Trochu schizofrenie? Ehm, tak nějak.
Ale pěkně popořádku. Juke na ulici nepřehlédnete, vypadá netradičně, představuje pravý opak konzervativního automobilového designu. Někomu se nelíbí, mě jeho tvary bavily. Super. Křivkám a liniím podléhá uložení předních lamp, ty leží doslova nahoře na kapotě a za tmy vás mohou oslňovat. Chyba.
Pozornosti neujdete – a to je příjemné, jste-li extrovert a exhibicionista. Méně skvělé je to, že jakkoli auto vypadá robustně, vnitřní prostor je mizerný, do kufru položíte maximálně větší sportovní tašku. Jenže přední sedačky jsou pohodlné a skvěle vedou, tak se v tom vyznejte. Ty zadní? Pro děti OK.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbo, 1618 ccm
Výkon: 
190 koní v 5600 ot./min.
Toč. moment: 
240 Nm v 2000-5200 ot./min.
Hmotnost: 
1315 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
8,0 s
Max.rychlost: 
215 km/h
Spotřeba: 
6,9 l/100 km
Cena: 
528 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jezdec Terry Grant se na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu zapsal do Guinessovy knihy rekordů neuvěřitelně dlouhou j...