Jestli chcete juniorské SUV, tohle je způsob!

Nissan Juke
Vydáno: 8. 7. 2011  /   Aktualizováno: 17. 7. 2011
Jestli chcete juniorské SUV, tohle je způsob!
Jedno z moderních aut, za kterými se na ulici otočíte. Právem.
Čtěte více: Nissan Juke

Je velice jednoduché si na Nissan Juke vytvořit rozporuplný názor – a tím se snažím kulantně říct, že jsem dlouho nemohl přijít novému crossoveru na chuť. Nemohl, ale přišel. Jednou příjemně pikantní čili paprička, podruhé mdlá houska. Trochu schizofrenie? Ehm, tak nějak.
Ale pěkně popořádku. Juke na ulici nepřehlédnete, vypadá netradičně, představuje pravý opak konzervativního automobilového designu. Někomu se nelíbí, mě jeho tvary bavily. Super. Křivkám a liniím podléhá uložení předních lamp, ty leží doslova nahoře na kapotě a za tmy vás mohou oslňovat. Chyba.
Pozornosti neujdete – a to je příjemné, jste-li extrovert a exhibicionista. Méně skvělé je to, že jakkoli auto vypadá robustně, vnitřní prostor je mizerný, do kufru položíte maximálně větší sportovní tašku. Jenže přední sedačky jsou pohodlné a skvěle vedou, tak se v tom vyznejte. Ty zadní? Pro děti OK.

čtyřválec, turbo, 1618 ccm
240 Nm v 2000-5200 ot./min.
Filip Rakovan

Nenechte si ujít

Jezdec Terry Grant se na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu zapsal do Guinessovy knihy rekordů neuvěřitelně dlouhou j...