Renault Koleos: Jezdí jich málo. Ale jsou za dobrou cenu.

Renault Koleos 2.0dCi
Čtěte více: Testy
Vydáno: 11. 7. 2011  /   Aktualizováno: 3. 8. 2011
Renault Koleos: Jezdí jich málo. Ale jsou za dobrou cenu.
Koleos s nízkou cenou se tváří jako skvělá nabídka. To také je – pokud přesně víte, co za své peníze chcete.
Čtěte více: Renault Koleos 2.0dCi

Nalijme si čistého vína, Koleos není právě model, o kterém by mohli lidé od Renaultu mluvit jako o prodejním trháku, na našich silnicích jich podle mého skromného odhadu nepotkáte víc než dvacet. O to víc se importér snaží a pracuje na slevách a prodejních akcích, takže si teď můžete odmáznout osmdesát tisíc z ceny každé varianty. V praxi to znamená, že nejlevnější 2.5l 4x2 ve výbavě Expression koupíte hluboko pod půl milionu a nejlépe vybavený dieselový dvoulitr bude stát sedm set tisíc. Jednoznačně se vám bude líbit výbava – náš kousek byl našlapaný takovým způsobem, že nechyběla navigace TomTom Carminat, audiosystém Bose, kožené čalounění, zástupy elektronických pomocníků, prosklená střecha a kdovíco ještě.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 1995 ccm
Výkon: 
150 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
320 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 
1784 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
12,3 s
Max.rychlost: 
177 km/h
Spotřeba: 
7,9 l/100 km
Cena: 
639 900 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)