Suzuki a okruh? Tohle pouto drží pevně.

Suzuki
Čtěte více: Testy
Vydáno: 22. 11. 2011  /   Aktualizováno: 22. 11. 2011
Suzuki a okruh? Tohle pouto drží pevně.
Pozvat našeho člověka na okruh, to chce koule a dobrou pojistku. Suzuki má nejspíš obojí.

Na konci hlavní rovinky mosteckého okruhu stačím na tachometru zahlédnout hodnotu 237, vzápětí dávám plné brzdy, zadní kolo mi jemnými pohyby do stran naznačuje, že s velkou rezervou raději nemám počítat, na poslední chvíli sklápím nejnovější Suzuki GSX-R750 do retardéru, který projíždím tak pomalu, že by mě nejspíš předběhl i Roman Šebrle ve finiši závěrečné patnáctistovky, hned za retardérem znovu plný plyn do rychlé levé, stále pod plynem překlopit doprava, na displeji zahlédnu stodevadesátku, ještě v náklonu opět na brzdy, podřazuji na trojku, snažím se včas srovnat do správné stopy, abych pod plynem mohl spojit dvě následující pravé zatáčky do jedné, pak říznout obrubník, ostrá pravá vracečka... Tohle líčení raději utnu už v polovině okruhu, protože jsem trochu předběhl událostem a začal od konce.

Autor: 
Jan Cacek
Autor fotografie: 
Jan Somerauer
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Malé, ale šikovné - to je Suzuki Samurai, kompaktní čtyřkolka, poháněná oturbeným tř...
Co to má znamenat? Test požárních hlásičů? Nebo fumigace proti broukům? No, jedno je jisté - chlap...
Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Most Sinntal nedaleko německého Bad Brückenau dosloužil - hned vedle něj už byl postaven nový most za jedenapades...
Suzuki
Suzuki představí sériovou verzi svého crossoveru na ženevském autosalonu.
Suzuki vypustilo do světa první fotografii svého nového crossoveru, který si premiéru odbude 5. března...
Aby se neřeklo, má novou masku a pár detailů. Jinak je Jimny pořád stejný - stejně dobrý a jednoduchý malý off-road.
Změna není vždycky život. Někdy totiž není potřeba. Například takové Suzuki Jimny. Vyrábí se už...
Přesně tohle. Koukáme na ty fotky a kroutíme hlavou, museli jsme si najít složení brzdové kapaliny, ze...