Reinkarnovaná značka chce uspět s levným hatchbackem

MG 6 1.8 T TSE
Vydáno: 24. 11. 2011  /   Aktualizováno: 24. 11. 2011
Reinkarnovaná značka chce uspět s levným hatchbackem
Levně působící konkurent Focusu a Golfu jezdí s překvapivým zápalem.
Čtěte více: MG 6 1.8 T TSE

Ačkoli majitelem původně britské značky MG se stala čínská společnost SAIC, tento hatchback byl navržen v Anglii. Panely karoserie a interiér vznikaly na východě, nicméně podvozek, motor i pohonné ústrojí postavili v továrně v Longbridge. Může se tedy poměřit s evropskými rodinnými hatchbacky? Cenou do C segmentu zapadá, startuje na v přepočtu 450 tisících a končí nejvyšší výbavou TSE za 550 000 Kč. Což je srovnatelné s Focusem nebo Golfem s podobně výkonnými motory, ale MG chce klientelu nalákat lepší výbavou.
Když se do šestky usadíte, nic moc vás nepřekvapí. Sedíte docela vysoko, a pokud měříte více, než je průměr, budete mít neodbytný pocit, že téměř škrtáte hlavou o strop. Jinak je to tu ale příjemně moderní a velmi slušně vybavené. Ve střední výbavě dostanete elektricky ovládaná okna, klimatizaci, hliníková kola, přípojku pro USB, satelitní navigaci, vyhřívaná kožená sedadla, tempomat, parkovací kameru, bluetooth nebo osmnáctky.
Kdo chce za své peníze co největší kus železa, přijde si na své. MG 6 je dlouhé 4,6 metru, má dost prostoru na zadních sedačkách a nadprůměrně velký kufr.
Interiér ale ostříží oko nesnese. Vrchní část palubky je docela uspokojivá, ovšem její spodní část a dveře vyrobili z tvrdých plastů, které jsou náchylné k poškrábání. Také tlačítka autorádia a tempomatu působí chatrně.
Za volantem se situace trochu zlepší. Prvním motorem pro MG 6 je osmnáctistovka s turbodmychadlem o výkonu 160 koní, a k tomu dostanete pětistupňový manuál přenášející sílu na přední nápravu. Vůz má vpředu vzpěry MacPherson a starší typ multi-linku vzadu (viz box). Na silnici se chová sebejistě a díky dostatečně potentnímu ­agregátu i živě. Podvozek umí být komfortní, a přitom projevuje neočekávaně sportovní talent. Je vidět, že konstruktéři se zasloužili o to, aby vůz uměl balancovat na tenké hranici mezi poddajností a ostřejší povahou, a rozhodně to nebyly zmařené hodiny práce. Není časté, aby auta právě v tomto segmentu vykazovala takovou míru atletického ducha. A díky hydraulickému posilovači dostanete i dost citu, ačkoli na větších boulích dává rány. Koupě MG ovšem vyžaduje jisté kompromisy. Ve vysokých otáčkách se auto chová poněkud hrubě a kvalita kabiny nedosahuje ani průměru třídy. MG 6 působí levným dojmem ve více směrech. Pokud jste dosud jezdili Škodou Octavia nebo Kiou cee'd, může to pro vás být zklamáním, nemluvě o Fordu nebo Opelu. Jistá skupina zákazníků bude proto MG zcela ignorovat. Ale pokud patříte mezi ty, kteří oceňují svěží jízdu, a nevadí vám horší materiály, v MG 6 byste mohli najít zalíbení.

řadový čtyřválec, 1796 ccm, turbo
215 Nm při 1750 ot.