Socha, nebo auto?

Mercedes CLS 350 CDI
Čtěte více: Testy
Vydáno: 2. 2. 2011  /   Aktualizováno: 2. 2. 2011
Socha, nebo auto?
Nové CLS zdobí nepřehlédnutelná vizáž a rozmařilý luxus. Naváže na úspěch první generace?

Příchod Mercedesu CLS v roce 2004 způsobil senzaci. Tohle auto bylo první svého druhu. Zprvu zdánlivě nesmyslná idea čtyřdveřového kupé projevila nečekanou vitalitu a neuvěřitelných 170 tisíc prodaných exemplářů bylo víc než přesvědčivým argumentem v boji se zakořeněným stereotypem, že Mercedesy kupují pouze znudění pánové v letech se zakulaceným bříškem. Majitelé CLS chtěli vykřičet okolí: "Už mě nebaví jen přežívat mezi poradami a služebními cestami, chci si naplno užívat života ." Což prokázali tím, že byli ochotni připlatit za CLS oproti třídě E, ačkoli na oplátku dostali sice méně prostorné, ovšem nesrovnatelně atraktivnější auto.
Právě design prodával CLS. Právě design dokázal přetáhnout zákazníky od jiných značek, a tak není pochyb, že si ve Stuttgartu museli dát pořádně záležet také na druhé generaci CLS, zvlášť když má čelit nové konkurenci v podobě XF, A7 Sportback, Panamery nebo připravovaného BMW.

Technické údaje
Motor: 
2987 ccm, turbodiesel V6
Výkon: 
265 koní
Toč. moment: 
620 Nm
Hmotnost: 
1815 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
6,2 s
Max.rychlost: 
250 km/h
Spotřeba: 
6,1 l/100km
Cena: 
1 602 000 Kč
Autor: 
Jan Cacek
Autor fotografie: 
Mercedes-Benz
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Lewis Hamilton má "práce" nad hlavu, ale nezabránilo mu to v tom, aby přijal nabídku Mercedesu na...