Sedan MG má příliš velké ambice

MG 6 Magnette TSE
Vydáno: 7. 3. 2012  /   Aktualizováno: 7. 3. 2012
Sedan MG má příliš velké ambice
Je stejně rozpolcené jako hatchback. Takže má vynikající podvozek, velkou kabinu, příšerné pohonné ústrojí a nedotažené zpracování.
Čtěte více: MG 6 Magnette TSE

Muselo by vám být hodně, abyste si pamatovali MG Magnette. Jakékoli MG Magnette, protože nejdříve vzniklo několik předválečných kousků (z některých se staly legendy), po válce se objevily podařené sedany ZA a ZB vyráběné v letech 1953 až 58, a potom dorazil výrazně horší model, což byl vlastně jen přeznačkovaný Austin Cambridge s designem od Fariny. Poslední se vyrobily v roce 1968, ale MG by bylo moc rádo, kdybyste to brali tak, že posledním modelem byla Z Magnette. Ač je to divné, oba mají stejnou koncepci čtyřdveřového sportovního sedanu, ale typ ZA byl trochu luxusnější než současná novinka. Tehdy představoval ekvivalent k dnešnímu trojkovému BMW.
Jistě, MG by i dnes velmi rádo vidělo, kdyby zájemci o řadu 3 začali uvažovat o tomto kompaktním sedanu (postaveného na základech hatchbacku) jako o přímé konkurenci. Než se prosím začnete smát, plán má MG takový, že na ty, kteří brouzdají po internetu a hledají v inzerátech ojetou trojku, by vyskočil banner s reklamou na MG 6 – nový vůz za stejné peníze. MG sedan je (v přepočtu) asi o 11 tisíc dražší než hatchback. Za tyto peníze dostanete poměrně velké auto (jak zvenku, tak uvnitř), které se chová prakticky stejně jako pětidveřový model. Projevuje se tedy trochu vágními reakcemi na plynový pedál. Než se přeplňovaná osmnáctistovka dostane do otáček, chová se trochu líně, ale pak jako byste ji náhle probudili k životu dvojitým espresem. Potíž je v tom, že při 5800 otáčkách začala převodovka našeho testovaného kusu hvízdat a zvuk samotného přeřazení nebyl nepodobný tomu, který vzniká při lámání větví letitého stromu. Pro reputaci tohoto vozu proto bude lepší zaměřit se na podvozek. Ten je poddajný a tichý, v zatáčkách vozu nechybí agilita, a i když v přímém směru si začnete od docela sdílného řízení dost slibovat, uprostřed zatáčky vás pak zklame nedostatečný odpor. Můžeme nicméně říci, že celkově tu máme velmi podařené šasi.
Na britském trhu by mnohé mohla oslovit i vstřícná cenová politika a bohatá výbava, i když o luxusu byste ve spojení s MG rozhodně nehovořili. Jen škoda, že v nabídce nefiguruje diesel, takže s nízkou spotřebou nepočítejte. Což z tohoto sedanu učiní věc na silnicích stejně málo viděnou jako jeho pětidveřového sourozence. Na rozdíl od jiných luxusních vozů má Magnette jen málo silných stránek, které by zmíněné nedostatky vyvážily.

řadový čtyřválec, 1796 ccm
215 Nm při 1750 ot.