Nezíská si vás emocemi, ale tichým motorem, prostorným interiérem a kultivovaným podvozkem

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 4Motion DSG Trend&Fun
Vydáno: 17. 4. 2012  /   Aktualizováno: 17. 4. 2012
S Tiguanem se to má jako se vztahem, který nevznikl po ohnivém vzplanutí, ale pomalu a nenuceně prorůstá do vašeho života.

Není těžké pochopit, proč ho mají lidé rádi. Má všechno, co běžnému řidiči k životu stačí. Kultivované a výkonné motory, tichou a dobře zpracovanou kabinu, prostorný interiér i kufr. Tiguan si uměl zákazníky získat i umírněným designem. Ten v rámci faceliftu trochu poupravili, aby se více podobal většímu Touaregu. Zároveň pozměnili a rozšířili úrovně výbavy. První dvě mají nájezdový úhel 18 stupňů, až nejdražší Track&Style by měla v terénu zvládnout větší výzvy. Testovaná nejlevnější verze Trend&Fun se do města, kde se Tiguan vyskytuje stejně nejčastěji, hodí ideálně. Na hýčkání posádky je teď připraven víc než předtím. Tiguan vás udrží v jízdním pruhu, umí rozpoznávat značky, do zatáčky milerád posvítí adaptivními světlomety, nebo za vás rovnou zapluje mezi zaparkovaná auta. A podle změny stylu jízdy vám dokonce doporučí, jestli byste nechtěli raději zastavit a dát si pauzu. I bez adaptivního podvozku byste chování Tiguanu na silnici chválili. Nepohupuje se, není ale ani zbytečně tuhý. Do zatáček se sice nevrhá s nadšením, zato má přesné řízení. Prostě o chování auta moc nepřemýšlíte, když je tak uživatelsky přátelské.
To platí i pro dobře známý naftový dvoulitr a sedmistupňové DSG, které nově z kopce vyřazuje na neutrál. Motor měl najeto pouhých 1500 kilometrů. Až se zajede, určitě bude spalovat v průměru méně než aktuálních osm litrů na sto.
Kdyby se někdo zeptal, čím si vás Tiguan získal, asi byste dlouze hledali slova. Nenuceně plní svou roli, že si na něj tak moc zvyknete, až ho začnete mít rádi. Tenhle typ dlouhodobého vztahu má budoucnost. Statistiky prodeje VW to jen potvrzují.

řadový čtyřválec, 1968 ccm, turbodiesel
320 Nm při 1750 ot.