Mr. Neprůstřelný

Ford Mondeo kombi 2.0 Ecoboost
Čtěte více: Testy
Vydáno: 28. 11. 2012  /   Aktualizováno: 28. 11. 2012
Mr. Neprůstřelný
Šest let ve výrobě a pořád je dobré. Má smysl si ho koupit? A co ten 203koňový EcoBoost?

O Fordu Mondeo už toho bylo napsáno tolik… Výtečný podvozek, hodně prostoru, dobrá kvalita, řidičské potěšení… Dá se objevit něco nového? Teď? Když už má nástupce? Nezbývá než se zarazit u nového motoru, přeplňovaného dvoulitru s výkonem 203 koní. Po krátké konfrontaci s překvapivě dobrou šestnáctistovkou je jasné, že dvoulitr nemůže být horší. Neuvěřitelně tichý a hladce se vytáčející, na stovce je s ním za 8,2 s a maximální rychlost je 233 km/h. Motory Ecoboost s vysokotlakým vstřikem paliva a turbem s malou setrvačností jsou chváleny pro svou nízkou spotřebu a Mondeo není výjimkou. Dálniční přesun do Německa v plném obsazení znamenal spotřebu 8,2 l/100 km, ve městě udává výrobce 10,7 l na 100 km, což je stejně, jako nám ukazoval palubní počítač. To všechno jsou příjemné hodnoty, stejně jako auto samotné. Mondeo má náš respekt i na sklonku kariéry a vůbec se nedivíme jeho tvůrcům, když přiznávají, že nový model bude hlavně o designu, interiéru a výbavě, protože po jízdní stránce není moc co zlepšovat. Jestli se vám tedy Mondeo líbí, tak klidně jděte a kupte si ho, klidně i s motorem 1,6 l, který je o šedesát tisíc levnější

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, přeplňovaný, 1999 ccm
Výkon: 
203 koní v 6000 ot./min.
Toč. moment: 
300 Nm v 1750 ot./min.
Hmotnost: 
1554 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
8,2 s
Max.rychlost: 
233 km/h
Spotřeba: 
7,6 l/100 km
Cena: 
736 790 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)