Nový nový Brouk

VW Beetle 1.2 TSI
Vydáno: 24. 1. 2013  /   Aktualizováno: 24. 1. 2013
Nový nový Brouk
Auto pro chlapy, ženské, staré i mladé. Tak jako kdysi. Chcete Golf? No a proč ne Beetle?

Už jen zaparkovaný na ulici budí pozornost. Tohle je opravdu moderní interpretace starého Brouka. Takhle měl vypadat vždycky a Volkswagen to ví, a proto říká, že tohle je Nový Beetle – a o tom předchozím novém ani slovo. Je sice postavený stejným postupem, tedy složením z koncernových dílů, ale klidně ho může řídit i chlap. A že je radost ho řídit.
Jeho mechanický základ je šestkový Golf, s výjimkou zadní nápravy. Pod kapotou je široká nabídka motorů a začíná se na přeplňované dvanáctistovce, což je i náš dnešní případ. Má 150 koní a 175 Nm, je spojen s šestistupňovou převodovkou, a jestli budete mít pocit, že s ním auto nejede tak, jak by mělo, tak vězte, že to není jen kvůli nedostatku výkonu, ale protože rozcapený podvozek je velmi dobře naladěný, a že Beetle ještě lépe funguje s 200koňovým přeplňovaným dvoulitrem. Přitom podvozek není zbytečně uskákaný, řízení je přesné a odezva na plyn příjemná. No, prostě Volkswagen se vším všudy.
V interiéru najdete spoustu odkazů na původního Brouka – vázička naštěstí chybí. Moc se nám líbí lakovaná palubka, ovladače jsou klasické a v autě se tradičně dobře sedí – určitě si kupte střešní okno, aby nebyl interiér tak moc tmavý.
A teď to nejdůležitější – tohle konkrétní auto můžete mít už za 400 tisíc. A 200koňová verze, byť bez nezávislého zavěšení zadní nápravy, je za velmi lákavých 690 tisíc. Takže ještě pořád chcete Golf?

čtyřválec, 1197 ccm
175 Nm v 1550 ot./min.