Nutně ho potřebujete

BMW 320d xDrive
Čtěte více: Testy
Vydáno: 16. 6. 2014  /   Aktualizováno: 16. 6. 2014
Nutně ho potřebujete
Před čtrnácti lety mělo BMW reklamní slogan „Trojku nemůže mít každý třetí“. Po svezení s BMW 320xd bych to změnil na: „Trojku do každé rodiny.“
Čtěte více: BMW 320d xDrive

Co všechno chcete od rodinného auta? Prostor? Pohodlí? Spolehlivost? Rychlost? Aby všude dojelo? A že se trochu prestiže taky hodí? Výběr aut je velký, ale stejně bude trojkové BMW Touring jedním z hlavních favoritů, dost možná vlastně úplně první auto, které vás napadne. A právem.
Navíc s dvoulitrovým turbodieselem, který má 184 koní a 380 Nm, je radost jezdit. Nestresuje vás výkonem, nemusíte se v něm bát o papíry a zároveň se nikdy nestanete brzdou provozu. Fanouškové BMW přísahají, že jedině zadokolka je správně a že automat zabije radost z jízdy. Ale pravda je taková, že pohon všech kol xDrive vás nijak neobtěžuje a že osmistupňová automatická převodovka je sametová jako dobře načepovaný velvet.
Přidejte si k tomu pohodné sedačky, skvělé zpracování, útulný interiér, bohatou možnost individualizace (tady pozor na výslednou cenovku) a dost možná se vám vaše představa o rodinném autě změní. Vy totiž nepotřebujete SUV. Ani nic jiného nesmyslně velkého. To, že máte děti nebo že prostě potřebujete větší kufr, nemusí totiž nutně znamenat, že si koupíte stěhovák.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 1995 ccm
Výkon: 
184 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
380 Nm v 1750 ot./min.
Hmotnost: 
1660 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
7,7 s
Max.rychlost: 
222 km/h
Spotřeba: 
4,9 l/100 km
Cena: 
1 019 000 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)