Ve jménu pokroku

BMW i3
Čtěte více: Testy
Vydáno: 7. 8. 2015  /   Aktualizováno: 7. 8. 2015
Ve jménu pokroku
Jezdit celý týden s elektromobilem je výzva. Už jenom proto, že každý den najezdím jen cestou do práce a z práce přesně 108 kilometrů…
Čtěte více: bmw i3

Omezený dojezd znamená, že bych si neměl nikde zajet, jestli se tedy nechci tahat po Smíchově s prodlužovačkou nebo jezdit s autem na některé z parkovišť, kde je dobíjecí stanice pro elektromobily, protože na jedno nabití ujede BMW i3 něco okolo 120 kilometrů. A to je reálná cifra vyzkoušená životem. Věřte mi. Šlo by to určitě i za méně, ale když si chcete za chladných rán pustit vyhřívání sedaček a také nechcete zdržovat provoz tím, že na dálnici pojedete devadesátkou, tak je tohle běžná hodnota. Samozřejmě se můžete pohybovat i v ryze úsporném režimu Eco Pro, kdy se dojezd zvýší o dalších dvacet kilometrů, ale to už hraničí se sebemrskačstvím. A proč si ubližovat, když se o vás i-trojka tak ukázkově stará… Ano, to myslím naprosto vážně. Dává mi větší smysl než jedničkové BMW! Miluju architekturu jejího interiéru, líbí se mi, jak jezdí, oceňuji, jak u jejího návrhu někdo přemýšlel, a fascinuje mě, že v přepočtu na benzín jezdí za 1,8 l na sto kilometrů. Reakce na plyn je blesková, jízdní vlastnosti jsou hodné značky BMW a velmi rychle si zvyknete na to ticho. Jestli je tohle vize toho, jak budou fungovat elektrická auta za pár let, pak se nemáme čeho bát. BMW pochopilo, že je lepší postavit elektromobil od základu než jen implementovat baterie a elektromotor do stávajícího auta. Sice to byla delší a dražší cesta, ale výsledek za to stojí. Tohle auto prostě musíte zažít! 

Technické údaje
Motor: 
elektromotor eDrive
Výkon: 
170 koní 

Toč. moment: 
250 Nm
Hmotnost: 
1195 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
7,2 s
Max.rychlost: 
150 km/h
Spotřeba: 
neuvedena
Cena: 
900 000 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

BMW i3
Nové BMW i3 je jednoduše elektrizující. A rovnou vám říkám, že je to první elektromobil, který dává smysl.
Kůže na sedačkách byla vyčiněna za pomoci spadlých olivových listů. Eukalyptové dřevo na palubn...
BMW i3
BMW i3
BMW už prý eviduje několik set objednávek na malé auto do města s elektrickým nebo hybridním pohonem.
Automobilka BMW oficiálně potvrdila termín premiéry inovativního modelu i3, která se odehraje v z...
BMW i3
BMW i3
BMW odtajnilo prvotní informace o pohonném ústrojí malého modelu, určeného do města.
Už za měsíc představí BMW na ženevském autosalonu nejnovější rudý hadr na rozdrážděn...