Těžká váha

Mercedes E 63 AMG kombi
Čtěte více: Testy
Vydáno: 28. 2. 2011  /   Aktualizováno: 28. 2. 2011
Těžká váha
Mercedes E zasadil se svým novým kombi konkurenci tvrdý direkt. A s E 63 AMG rovnou vyhrává K.O.

Nové E kombi je dobré s jakýmkoli motorem. Jezdil jsem chvilku s nejslabším dieselem, spotřeba a dynamika byly fajn.
Z tiskovky si pamatuji sklápění zadních sedaček táhly ze zavazadelníku nebo třetí řadu sedadel schovanou pod podlahu kufru. Hotovo, mám splněno. Tedy, alespoň tu část testu, kterou jsem sám sobě slíbil napsat jako omluvu za to, že jsem se na prezentaci choval jako pravověrný petrolhead a většinu jízd prožil za volantem E 63 AMG.
Osm válců, 525 koní, 630 newtonmetrů. Pohon zadních kol, sedmistupňový automat AMG Speedshift, několik režimů nastavení převodovky, podvozku a ESP. Ingredience pikantnější než to nejžhavější chilli dávají dohromady koktejl třeskutý jako… Jako… Jako velké nenápadné kombi! Jsou tady agresivnní prvky karoserie, ale odlišit drsnou verzi AMG od jakékoli jiné dokáže jen znalec.
Zajímavější drama se odehrává až v interiéru. Sedačky, pevné a slušně vedoucí, přesto maximálně pohodlné tak, jak se na Mercedes sluší. Velký volant s tenkým věncem. Karbonové detaily, kam jen oko dohlédne a hlava voliče převodovky, kterou můžete nabít do minometu a vystřelit proti konkurenci.

Technické údaje
Motor: 
osmiválec, 6208 ccm
Výkon: 
525 koní v 6800 ot./min.
Toč. moment: 
630 Nm v 5400 ot./min.
Hmotnost: 
1945 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
4,6 s
Max.rychlost: 
250 km/h
Spotřeba: 
12,8 l/100 km
Cena: 
2 880 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)