Na Riviéru!

Lexus IS 250C
Čtěte více: Testy
Vydáno: 15. 3. 2011  /   Aktualizováno: 15. 3. 2011
Na Riviéru!
Nový Lexus IS 250C je příjemný a kultivovaný společník na letní cesty. Má ovšem i své slabé stránky.
Čtěte více: Lexus IS 250C

Vidlicový šestiválec s výkonem nad dvěma stovkami koní, pohon zadních kol, elegantní karoserie. To jsou předpoklady, se kterými by měl být Lexus IS 250C, nováček mezi kabriolety s pevnou skládací střechou, horkým zbožím. Není…
Mohou za to celkem tři věci (máte je nahoře nad textem, pokud se vám nechce číst celý článek), které elegantní auto hendikepují takovým způsobem, že po několika kilometrech začnete přemýšlet o konkurenci.
Motor má výkon 208 koní, a jakkoli jsem s agregátem nikdy neměl problém v sedanu, tak do kabrioletu mi nestačí, problémem je hmotnost 1730 kg. Místa na předních, velmi pohodlných sedačkách je dost, ovšem i dozadu celkem snadno poskládáte dvě nepřekrmované kamarádky nebo děti, a přesně tím pověsíte na Achillovu patu Lexusu další olověné závaží, IS 250C je pak neskutečně líný. Tak líný, že jsem měl se třemi cestujícími na palubě problém předjet do kopce autobus městské hromadné dopravy.

Technické údaje
Motor: 
šestiválec, 2500 ccm
Výkon: 
208 koní v 6400 ot./min.
Toč. moment: 
252 Nm v 4800 ot./min.
Hmotnost: 
1730 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
9,0 s
Max.rychlost: 
210 km/h
Spotřeba: 
9,3 l/100 km
Cena: 
1 384 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)