Svatbawagen

Volkswagen Passat CC R
Čtěte více: Testy
Vydáno: 25. 3. 2011  /   Aktualizováno: 31. 3. 2011
Svatbawagen
Přijeďte s bílým Passatem CC pro nevěstu a její maminka se rozpláče dojetím.
Čtěte více: Passat CC R

Když se na Passat CC podíváte kritickým okem zhýčkaného pisálka, který by nejradši vzal na pěknou okresku (Nordschleife je přece jen z ruky) každé auto včetně SsangYongu Rexton, vidíte pár chyb. Zoufale dlouhé převisy při pohledu z boku okamžitě napoví něco o tom, jak bude auto vyvážené, splývající střecha je zase jasnou známkou toho, jak pohodlná budou zadní sedadla, a když se podíváte na výplně dveří, konkrétně na plastový výlisek na 1,5litrovou lahev, budete se ptát, jestli to VW opravdu myslí s konkurencí pro Mercedes CSL vážně.
Jenže… V nádherné bílé perleti, s vanilkovou kůží a alcantarou uvnitř a při takové příležitosti, jako je svatba, veškeré nedostatky prostě přejdete.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválcový turbodiesel, 1968 ccm
Výkon: 
170 koní v 4200 ot./min.
Toč. moment: 
350 Nm v 1750 ot./min.
Hmotnost: 
1557 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
8,6 s
Max.rychlost: 
224 km/h
Spotřeba: 
5,5 l/100 km
Cena: 
820 200 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)