Čtvrtá generace

Subaru Outback 3.6R
Vydáno: 13. 4. 2011  /   Aktualizováno: 13. 4. 2011
Čtvrtá generace
Nový Outback je novější, než byste si mohli na první pohled myslet. A hlavně skvěle funguje…
Čtěte více: Subaru Outback 3.6R

Outback byl po STi vždycky naším nejoblíbenějším Subaru. Velký, pohodlný, svůj a s dokonalým podvozkem. Jistě, našli byste na něm chyby a pro spoustu řidičů byl nepřijatelný svým asijským přístupem k interiéru, ale to se změnilo. Čtvrtá generace stále ctí hodnoty jako mimořádné jízdní vlastnosti a solidnost, nicméně zaměření na evropský trh je jasně patrné, jen co otevřete dveře a podíváte se na palubní desku, sedačky a vůbec na celý interiér. Jenže změny jsou větší než jen na oko. Nová podvozková platforma znamená více místa pro posádku i zavazadla, ale Outback je také delší a širší než kdy dříve – 4775 a 1820 mm. Po pětatřiceti letech se navíc změnilo uložení motoru a je na pomocném rámu, což mimo jiné znamená méně vibrací a ještě kultivovanější chod.
Jak jsme řekli, nový interiér bude jednou ze zbraní. Přehledná palubní deska, skvělá a velká DVD navigace s parkovací kamerou, propracovaná ergonomie… Přihoďte si k tomu nové širší a pohodlnější sedačky, více místa na zadních sedadlech, širokou základní výbavu (její výčet by byl nadlouho) a třeba i nový audiosystém, a najednou zjistíte, že takové ty „staré pravdy“ už neplatí.

šestiválec, boxer, 3630 ccm
350 Nm v 4400 ot./min.