Everyday

Citroen C-Crosser Exclusive
Čtěte více: Testy
Vydáno: 14. 4. 2011  /   Aktualizováno: 22. 4. 2011
Everyday
Když se protočila přední kola a zasáhla stabilizace, trochu mě to vyděsilo. Na vodě, rozjezd do kopce, to by přece nemělo být pro SUV nic těžkého, ne?

Sedím v autě, které se tváří jako společník na každý den, do každého počasí a na každou silnici, ale ono vážně protočilo přední kola? Takže jsem vzal do ruky manuál a… Otočným ovladačem za řadicí pákou můžete vybrat ze tří režimů pohonu. 2WD jsou poháněna výlučně přední kola a je určen zejména pro jízdu po dálnici a ve městě, když je sucho. V režimu 4WD elektronika v případě potřeby rozděluje výkon mezi přední a zadní nápravu podle přilnavosti kol a aktuálních podmínek. Režim Lock znamená permanentní pohon všech kol a je určen pro jízdu za ztížených podmínek. Jasně. Chyba nastala mezi volantem a sedačkou. Ten den už jsem to nechával jen na elektronice. Člověk by byl skoro v pokušení to takhle nechat i dál, jenže „odměnou“ je nejen jistější auto, ale také spotřeba přes jedenáct litrů. Přitom pohon všech kol znamenal jistější podvozek i ve městě a za sucha, auto bylo prostě klidnější a vyváženější. V režimu 2WD a na okresce jsem jezdil lehce pod devět litrů, takže správně tušíte, že jestli se chystám C-Crosseru něco vytknout, je to spotřeba.

Technické údaje
Motor: 
turbodiesel, 2179 ccm
Výkon: 
160 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
380 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 
1715 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
9,9 s
Max.rychlost: 
200 km/h
Spotřeba: 
7,0 l/100 km
Cena: 
799 900 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)