Horké zboží

Mitsubishi Lancer Ralliart
Čtěte více: Testy
Vydáno: 27. 4. 2011  /   Aktualizováno: 27. 4. 2011
Horké zboží
Pokud vychází praktický rodinný hatchback z drsného Evolutionu, nemůže to být špatné auto.

Nejsem Nostradamus, a tak mě vždy překvapí, když se vyplní moje vize. Jako třeba ta z loňské zimy, kdy jsem jezdil v předprodukčních Lancerech Ralliart a tvrdil jsem, že ač jsou prototypy ještě nedoladěné, motory tu a tam netáhnou a brzdy občas nebrzdí, až přijdou do prodeje sériová auta, bude to pecka. A teď je to tady…
Slabší sourozenec brutálního Evolutionu dorazil a já se zamiloval. Lancer Ralliart je perfektní a nemá chybu. Vlastně jednu bohužel ano. Nerad to přiznávám, ale ta věc mě tolik s…tresuje, že ji vyklopím hned na začátku. Ralliart žere. To není vulgarismus, ale přesný popis průměrné spotřeby. Nedostal jsem se pod patnáct litrů, a pokud konkurenční Impreza WRX umí být podobně rychlá a jezdit za deset, je to pro mě problém. Dá se s tím žít? Dá, protože apetit je daní za dynamiku a ta je působivá. Aby ne, když pod kapotou pracuje přeplňovaný čtyřválec z Eva X, byť podladěný na 240 koní.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbo, 1998 ccm
Výkon: 
240 koní v 6000 ot./min.
Toč. moment: 
343 Nm v 2500-4725 ot./min.
Hmotnost: 
1670 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
7,1 s
Max.rychlost: 
220 km/h
Spotřeba: 
10,2 l/100 km
Cena: 
839 900 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)