Equilibrium

Volvo XC60 2.4D DRIVe
Čtěte více: Testy
Vydáno: 28. 4. 2011  /   Aktualizováno: 28. 4. 2011
Equilibrium
Dokonalé vyvážení velkého výkonu a minimální spotřeby? Tajný recept pochází ze Švédska.
Čtěte více: Volvo XC60 2.4D DRIVe

O DRIVe už jsme psali mnohokrát, tak jen ve zkratce a pro pořádek. DRIVe je souhrn jednoduchých, logických a účinných úprav, kterými Volvo dosahuje u svých aut nižší spotřeby a „ekologičtějších“ emisí. Přeskládaná manuální převodovka, nová mapa řídicí jednotky, speciální kola, aerodynamické prvky…
Uhlíková stopa auta s pětiválcem 2.4D je 159 gramů oxidu CO2 na jeden kilometr a tabulková spotřeba šest litrů na sto. Pokud nejedete jako šílenec, odchýlíte se tak o jeden, jeden a půl litru a tisícikilometrový dojezd není fikcí. Nekonají se žádné kompromisy v dynamice, motor příjemně táhne, má jadrný a zvučný hlas.

Technické údaje
Motor: 
pětiválec, turbodiesel , 2400 ccm
Výkon: 
175 koní v 3000-4000 ot./min.
Toč. moment: 
420 Nm v 1500-2750 ot./min.
Hmotnost: 
1718 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
9,8 s
Max.rychlost: 
205 km/h
Spotřeba: 
6,0 l/100 km
Cena: 
958 000 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)