Seat Exeo

Seat Exeo ST 2.0 TDI
Čtěte více: Testy
Vydáno: 2. 5. 2011  /   Aktualizováno: 2. 5. 2011
Seat Exeo
Hodně, opravdu hodně muziky za velmi, velmi málo peněz
Čtěte více: Seat Exeo ST 2.0 TDI

ST je synonymem koncernově příbuzného Avantu, Seat Exeo totiž není v podstatě nic jiného než vzhledově poupravené a jinak označené Audi A4 předchozí generace. Se vším, co k této prémiové německé značce patří, ovšem kromě „prémiové“ ceny. Exeo zdědilo od Audi přístrojovou desku a není zde uživatelsky nepřátelské audio typické pro Seat. Kombi působí komplexnějším dojmem než sedan, podvozek se neprojevuje tak křečovitě jako u čtyřdveřové limuzíny, možná díky vyšší hmotnosti na zádi, se kterou je chování v zatáčkách auta čitelnější. Ekonomický, byť lehce jadrný provoz dvoulitrového tédéíčka je proslulý, zavazadlový prostor velkorysý, rodokmen auta více než ušlechtilý a kvalita ex-audi vysoká.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 1968 ccm
Výkon: 
134 koní v 4200 ot./min.
Toč. moment: 
320 Nm v 1750–2500 ot./min.
Hmotnost: 
1490 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
9,6 s
Max.rychlost: 
207 km/h
Spotřeba: 
5,5 l/100 km
Cena: 
624 900 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)