V naftě je lepší

BMW 535i Touring
Čtěte více: Testy
Vydáno: 11. 5. 2011  /   Aktualizováno: 11. 5. 2011
V naftě je lepší
Pětka v kombíku a s benzínovým třílitrem. Nesmysl, nebo zábavné auto?
Čtěte více: BMW 535i Touring

Pětkový kombík jede lépe než sedan, což je dáno jeho vyvážením, ale o tom už jsme se spolu jednou bavili. Takže by se mohlo zdát skoro logické, že by verze s pohonem zadních kol a přeplňovaným třílitrovým šestiválcem mohla dávat smysl, ne? Motor má sice jen jedno turbo a automatická převodovka hned osm rychlostí, ale nemusíte se bát, že byste po sešlápnutí plynu čekali dva dny, než se bude něco dít. Reakce jsou bleskurychlé, zátah masivní a zvuk hutný jako těsto na vánočku. 306 koní a 400 Nm (v 1200 otáčkách) jsou všeříkající hodnoty. Objem kufru 560 litrů je také jasná záležitost.
Až otevřete kufr, budete spokojeni. O moc lepší přístup než u sedanu, nízko položená nakládací hrana, další místo pod podlážkou, jednoduché sklápění zadních sedadel… Hodil by se ale nějaký vychytaný zádržný systém, aby se nákup nevysypal.
Po nastartování budete vrnět blahem. Motor je příjemně odhlučněn. Slyšíte, jak vrčí, a jeho dunění doprovází každé zrychlení.

Technické údaje
Motor: 
přeplňovaný šestiválec, 2979 ccm
Výkon: 
306 koní v 5800 ot./min.
Toč. moment: 
400 Nm v 1200 ot./min.
Hmotnost: 
1720 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
6,0 s
Max.rychlost: 
250 km/h
Spotřeba: 
8,5 l/100 km
Cena: 
1 392 300 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)