Jen pro lidi, kteří to myslí vážně...

BMW 335i Coupé
Čtěte více: Testy
Vydáno: 23. 5. 2011  /   Aktualizováno: 26. 5. 2011
Jen pro lidi, kteří to myslí vážně...
Trojkové BMW máme rádi. Kupátka máme taky rádi. A třílitr biturbo... Můžete hádat!
Čtěte více: BMW 335i Coupé

Trojkové kupé je to nejstylovější v nabídce BMW. Jakkoli se nám líbí gétéčková duše Z4 nebo grandiozní šestka, tak trojkové kupé v sobě má tu dynamikou, kvůli které byste prodali ledvinu (jak stylový příměr), je to přesně to auto, ve kterém chce být vidět. A když už si pořizujete trojkové kupé, pak pokud možno s tím nejlepším motorem, které BMW nabízí. Aktuálně je to třílitr twinturbo, řadový šestiválec, který značí vysoký výkon i fantastickou pružnost a zátah již od volnoběhu.
Jestli se ptáte, co je na 335i Coupé to nejlepší, pak si vyberte kus prázdné dálnice, rozjeďte auto na nějakých relaxačních 160 km/h a pak prostě šlápněte na plyn. Způsob, jakým vystřelí k horizontu, je neuvěřitelný, stejně jako bohorový klid, který přitom na palubě panuje.

Technické údaje
Motor: 
přeplňovaný řadový šestiválec, 2979 ccm
Výkon: 
306 koní v 8500 ot./min.
Toč. moment: 
400 Nm v 1300 ot./min.
Hmotnost: 
1600 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
5,5 s
Max.rychlost: 
250 km/h
Spotřeba: 
9,1 l/100 km
Cena: 
1 275 300 Kč
Autor: 
Jan Červenka
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)