Luxusní rodinný hatchback

Opel Astra 1.7 CDTI
Čtěte více: Testy
Vydáno: 24. 5. 2011  /   Aktualizováno: 24. 5. 2011
Luxusní rodinný hatchback
Vypadá k světu. A kromě toho jezdí poddajně a ve srovnání s Golfem ani není předražený.
Čtěte více: Opel Astra 1.7

Vždycky záleží na vašem úhlu pohledu. Když sedíte ve větší a dražší Insignii, možná by se vás mohlo dotknout, že stejnou kvalitu a pocit luxusu si užívají i jiní, a přitom zaplatili o desítky až stovky tisíc méně. Ale když se vezete v nové Astře, tento fakt se rázem překlopí do opačné roviny. Nenapadá mě právě jediné auto ve třídě rodinných hatchbacků, které zvenku i v kabině působí stejně luxusně, ať už za to mohou lesklé lišty, důmyslné podsvícení budíků nebo řadičky, složité linie či propracovaný displej navigace (mimochodem za rozumných 18 tisíc). Golf nebo Focus ve vás svými interiéry takové emoce nevyvolají.
Jenže ne všichni od svého auta chtějí jenom to, aby se jim líbilo. Možná že s metrem v ruce byste zjistili, že co do prostoru je na tom Astra s VW srovnatelná, ale subjektivně se tu nerozvalíte tak velkoryse jako v Golfu. A to je Astra prosím největší ve třídě. Jakmile ale usednete do těch vynikajících sedadel bratru za 23 tisíc a přivyknete tomu příjemnému nízkému posazu za volantem, pocitovou stísněnost Astře zase odpustíte.

Technické údaje
Motor: 
řadový čtyřválec, 1686 ccm, turbodiesel
Výkon: 
125 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
280 Nm při 2300 ot.
Hmotnost: 
1373 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
11,5 s
Max.rychlost: 
195 km/h
Spotřeba: 
4,7 l/100 km
Cena: 
544 000 Kč
Autor: 
Eva Srpová
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)