Tohle beru, šéfe!

Toyota Avensis 2.2 D kombi
Čtěte více: Testy
Vydáno: 26. 5. 2011  /   Aktualizováno: 26. 5. 2011
Tohle beru, šéfe!
Silný, úsporný motor, velký kufr, pohodlný interiér, vysoká kvalita a apatie zlodějů aut. Nezní to trochu jako nesplnitelná pohádka?

Nedávno jsem se rozplýval nad praktičností a užitnou hodnotou Toyoty Avensis. A také jsem v dobrém slova smyslu, žertoval o nudném a nevýrazném vzhledu auta. Teď mám pod zadkem opět Avensis, ovšem ve variantě kombi a všechny žerty jdou stranou.
Kombi je podle mého názoru mnohem atraktivnější než sedan a nevypadá tak usedle. Na ulici se za ním stále nikdo neohlédne, není však vizuálně nudné. Naopak, naprosto šokující je vnitřní prostor auta, který je velký, a tím myslím obrovský tak, že jsem se sklopenými sedačkami naložil konferenční stolek, houpacího koně, postelovou matraci, velký kaktus, bednu s hračkami, mikrovlnku a soudek piva a stále jsem měl k dispozici volný celý zavazadelník. Pane jo! Myšlenka stát se stěhovákem nikdy nebyla reálnější.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 2231 ccm
Výkon: 
150 koní v 3600 ot./min.
Toč. moment: 
340 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 
1620 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
9,2 s
Max.rychlost: 
210 km/h
Spotřeba: 
5,6 l/100 km
Cena: 
794 900 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)