Zahřívací kolo

Škoda Superb Combi 1.8 TSI
Čtěte více: Testy
Vydáno: 27. 5. 2011  /   Aktualizováno: 27. 5. 2011
Zahřívací kolo
Nikdo tady nepochybuje o kvalitě a praktičnosti. Chtělo by to ale jiný motor.

Myšlenka velkého a praktického kombi bez sportovních nebo estetických ambicí je mi blízká a moc jsem si chtěl nový Superb Combi oblíbit. A kdybych s ním nejel poprvé v týdnu, kdy zemi zasypaly tuny sněhu, možná by se tak i stalo. Takhle jsem seděl v téměř pět metrů dlouhém autě, precizně vyrobeném díky dohledu VW, které mělo místa na zadních sedačkách pro dva obry z NBA a kufr s kapacitou ropného tankeru. Radost z dokonalosti mi ale kazil pohon předních kol a foukaná benzínová osmnáctistovka pod kapotou.
Led a sníh se staly nedílnou součástí všech silnic, auto díky nim přišlo o veškerou trakci, vyjet s posádkou, plným zavazadelníkem a s hendikepem dlouhé karoserie a vysoké hmotnosti ze zasněženého parkoviště bylo náročné a vyškrábat se se stejným nákladem na kopec k lanovce zcela nemožné.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbo, 1798 ccm
Výkon: 
160 koní v 4500–6200 ot./min.
Toč. moment: 
250 Nm v 1500–4500 ot./min.
Hmotnost: 
1533 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
8,7 s
Max.rychlost: 
218 km/h
Spotřeba: 
7,3 l/100 km
Cena: 
655 900 Kč
Autor: 
Filip Rakovan
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)