Zahřívací kolo

Škoda Superb Combi 1.8 TSI
Vydáno: 27. 5. 2011  /   Aktualizováno: 27. 5. 2011
Zahřívací kolo
Nikdo tady nepochybuje o kvalitě a praktičnosti. Chtělo by to ale jiný motor.

Myšlenka velkého a praktického kombi bez sportovních nebo estetických ambicí je mi blízká a moc jsem si chtěl nový Superb Combi oblíbit. A kdybych s ním nejel poprvé v týdnu, kdy zemi zasypaly tuny sněhu, možná by se tak i stalo. Takhle jsem seděl v téměř pět metrů dlouhém autě, precizně vyrobeném díky dohledu VW, které mělo místa na zadních sedačkách pro dva obry z NBA a kufr s kapacitou ropného tankeru. Radost z dokonalosti mi ale kazil pohon předních kol a foukaná benzínová osmnáctistovka pod kapotou.
Led a sníh se staly nedílnou součástí všech silnic, auto díky nim přišlo o veškerou trakci, vyjet s posádkou, plným zavazadelníkem a s hendikepem dlouhé karoserie a vysoké hmotnosti ze zasněženého parkoviště bylo náročné a vyškrábat se se stejným nákladem na kopec k lanovce zcela nemožné.

čtyřválec, turbo, 1798 ccm
160 koní v 4500–6200 ot./min.
250 Nm v 1500–4500 ot./min.
Filip Rakovan