Nepopsaná stránka

Lancia Delta
Čtěte více: Testy
Vydáno: 30. 5. 2011  /   Aktualizováno: 30. 5. 2011
Nepopsaná stránka
Přísahám, že ani jednou nezmíním, že Delta už není ostré rallye náčiní. Ono to vlastně ani nevadí.
Čtěte více: Lancia Delta

Moderní lancie jsou fakt výstřední – zvlášť na sedan Thesis, jezdit v něčem takovém vyžaduje koňskou dávku sebevědomí. Ale nová Delta se na rozdíl od ostatních Lancií netváří jako retardovaný pokémon, vypadá docela normálně. Tedy, na poměry značky. Ať už jde o ostrý čumák s denními světly z LED diod, zajímavou linku okolo oken nebo vystouplé boky a záď s vertikálními světly, můžete si být jistí, že něco takového na našich silnicích jen tak neuvidíte. V „pandí” bíločerné kombinaci se za ní ohlédne každý. Mám to vyzkoušené, otáčeli se všichni.
Uvnitř na vás dýchne duch Fiatu, na jehož základech je Delta postavena, ale různé doplňky povyšují interiér nad šeď všedního dne.

Technické údaje
Motor: 
čtyřválec, turbodiesel, 1910 ccm
Výkon: 
190 koní v 4000 ot./min.
Toč. moment: 
400 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 
1430 kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
7,9 s
Max.rychlost: 
222 km/h
Spotřeba: 
5,7 l/100 km
Cena: 
1 750 000 Kč
Autor: 
Richard Herbich
Renault Twingo 1.0 SCe
Testy
Městské auto – automaticky vám skočí do hlavy Francie. Twingo bylo už od první generace synonymem pro obratnou štiku do ulic a parkovišť, jeho recept vždy fungoval – teď se ale změnil. Nová verze sdílí platformu se čtyřdveřovým Smartem, takže přebírá jeho klíčovou vlastnost.... (Pokračování...)
Audi RS Q3
Testy
Představte si ten šok. Kdesi za zatáčkou slyšíte pětiválcové hřmění, ostré jako zuby cirkulárky. Do toho sem tam odfrknutí a zapráskání výfuku. Blíží se Stig Blomqvist v Quattru S1? Vytáhnete foťák, čekáte… A pak se kolem vás... (Pokračování...)
Citroen C4 Cactus
Testy
Vzpomeňte na Citroën 2CV alias „kachnu“. Když ho kdysi vymýšleli, ptali se lidí, ne co v autě ještě potřebují, ale bez čeho se obejdou. Vzniklo jednoduché auto, prošpikované chytrými nápady. Legenda. Historie se opakuje, nový Cactus jde stejnou cestou. Ty bubliny po obvodu celé... (Pokračování...)
Chevrolet Corvette Stingray
Testy
Provoz v Los Angeles je neústupný a nemilosrdný jako Alonso v první zatáčce. Máte jenom dvě možnosti – jezdit stejně rychle, nebo zírat s otevřenou pusou. Samozřejmě se hodí, když na to máte to správné auto. A jak se zdá, C7 Corvette Stingray Convertible je k takovému... (Pokračování...)
Opel Astra OPC
Testy
Před časem jsme všichni hlasitě jásali nad novým Leonem Cupra, a přitom jsme zjevně zapomněli, že tady už jedno takové auto máme: Astru OPC, další divoký a přitažlivý hot hatch s 280 koni. No, ono to vlastně u opelů není nijak neobvyklé, že se na ně zapomíná. Svezete se s ... (Pokračování...)
BMW Z4 sDrive28i
Testy
BMW Z4 se asi co nevidět dočká svého nástupce a já jen doufám, že nepřijde o těch pár věcí, díky nimž ho mám tak rád. Je to ta malá stísněná kabina, která navozuje příjemný pocit intimnosti a vzájemného souznění. A charakteristický posaz... (Pokračování...)