Brabus 800 Coupé: Dvanáctiválec vygeneruje 800 koní a 1420 Nm!

Brabus 800 Coupé
Čtěte více: Auta
Vydáno: 11. 11. 2011  /   Aktualizováno: 11. 11. 2011
Brabus 800 Coupé: Dvanáctiválec vygeneruje 800 koní a 1420 Nm!
V Dubaji se představuje další ostrá zbraň od Brabusu.

Německý tuner Brabus právě představil model 800 Coupé vycházející z Mercedesu-Benz CL. A premiéru si vybral na víc než vhodném místě - na autoshow v Dubaji, kde Brabus právě otevřel svou novou pobočku.
Dvanáctiválec o objemu 5,5 litru Brabus důkladně přepracoval - převrtal ho na 6,3 litru. Agregát má novou klikovou hřídel a silnější písty, zvětšený zdvih i vrtání. Systém plnění dvojicí turb od Mercedesu si Brabus nahradil svým vlastním, s karbonovým sáním a nerezovým výfukem s efektivnější průchodností. Motor spolupracuje s pětistupňovým automatem. A výsledné hodnoty výkonu víc než ohromí.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...
Brabus B63
Brabus B63
Brabus představil tuningový kit pro GL63 AMG, zvyšující výkon na 620 koní.
Nový tuningový program Brabusu pro Mercedes GL63 AMG přináší kit PowerXtra, který posiluje v...
Auto s názvem Gran Lusso Coupé se představí na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este...
Ferrari F50
Pamatujete si na Rollse Phantom, driftujícího po louce? A na Ferrari Enzo, které místo na okruh zamířilo...
Italská karosárna Icona ukázala první ochutnávku svého nového stroje, který hodl...
Brabus B63S
U tak velkého motoru stačí málo a nárůst výkonu je pořádný. Základ tady tvoří plnotučné AMG.
To, na co se teď díváte je nové monstrum od Brabusu. Rozšíří tak řady zběsilých kreac...
A.R.T. Tuning G streetline 65
Tuningový kit od A.R.T. povyšuje výkony Mercedesu třídy G do absurdních výšin.
Tuneři A.R.T. představili nový kit pro Mercedesy G63 AMG/G65 AMG. Zájemcům je k dispozici zvýšení v...