Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!

Chevrolet Nova Innovator 1967 Roadster Shop
Čtěte více: Auta
Vydáno: 9. 12. 2011  /   Aktualizováno: 9. 12. 2011
Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!
Když se řekne musclecar, tak dnes už snad každý ví, co si po tím představit. Tady je jeden ze zástupců z doby, kdy tohle slovo vznikalo. Jenže má úplně nový kabát, vnitřnosti, v první zatáčce vás nezabije a jede ďábelsky!

Firma Roadster Shop z Illionois v USA ví něco o tom, jak se starat o veterány, a navíc u nich přišli na to, jak jim vstříknout novou mízu do žil. Co do té stříkačky všechno dávají se nás neptejte, jisté ale je, že auta pěkně nakopne a mají zase chuť trhat asfalt zadními koly. Většina částí karoserie je ručně vyráběná a tvarovaná, takže z původního auta tady skoro nic nenajdete. Stejná pečlivost a trpělivost je věnována přednímu a zadnímu nárazníku a svalnatých blatníkům. Pod kapotou s novým tvarem jsou funkční nasávací otvory po obou stranách, které zásobují vzduchem motor o velikosti tanku s objemem 7,4 litru a výkonem 647 koní. Jak je to s točivým momentem si umíte jistě sami představit.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....