Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!

Chevrolet Nova Innovator 1967 Roadster Shop
Čtěte více: Auta
Vydáno: 9. 12. 2011  /   Aktualizováno: 9. 12. 2011
Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!
Když se řekne musclecar, tak dnes už snad každý ví, co si po tím představit. Tady je jeden ze zástupců z doby, kdy tohle slovo vznikalo. Jenže má úplně nový kabát, vnitřnosti, v první zatáčce vás nezabije a jede ďábelsky!

Firma Roadster Shop z Illionois v USA ví něco o tom, jak se starat o veterány, a navíc u nich přišli na to, jak jim vstříknout novou mízu do žil. Co do té stříkačky všechno dávají se nás neptejte, jisté ale je, že auta pěkně nakopne a mají zase chuť trhat asfalt zadními koly. Většina částí karoserie je ručně vyráběná a tvarovaná, takže z původního auta tady skoro nic nenajdete. Stejná pečlivost a trpělivost je věnována přednímu a zadnímu nárazníku a svalnatých blatníkům. Pod kapotou s novým tvarem jsou funkční nasávací otvory po obou stranách, které zásobují vzduchem motor o velikosti tanku s objemem 7,4 litru a výkonem 647 koní. Jak je to s točivým momentem si umíte jistě sami představit.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....