Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!

Chevrolet Nova Innovator 1967 Roadster Shop
Čtěte více: Auta
Vydáno: 9. 12. 2011  /   Aktualizováno: 9. 12. 2011
Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!
Když se řekne musclecar, tak dnes už snad každý ví, co si po tím představit. Tady je jeden ze zástupců z doby, kdy tohle slovo vznikalo. Jenže má úplně nový kabát, vnitřnosti, v první zatáčce vás nezabije a jede ďábelsky!

Firma Roadster Shop z Illionois v USA ví něco o tom, jak se starat o veterány, a navíc u nich přišli na to, jak jim vstříknout novou mízu do žil. Co do té stříkačky všechno dávají se nás neptejte, jisté ale je, že auta pěkně nakopne a mají zase chuť trhat asfalt zadními koly. Většina částí karoserie je ručně vyráběná a tvarovaná, takže z původního auta tady skoro nic nenajdete. Stejná pečlivost a trpělivost je věnována přednímu a zadnímu nárazníku a svalnatých blatníkům. Pod kapotou s novým tvarem jsou funkční nasávací otvory po obou stranách, které zásobují vzduchem motor o velikosti tanku s objemem 7,4 litru a výkonem 647 koní. Jak je to s točivým momentem si umíte jistě sami představit.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....