Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!

Chevrolet Nova Innovator 1967 Roadster Shop
Čtěte více: Auta
Vydáno: 9. 12. 2011  /   Aktualizováno: 9. 12. 2011
Renovace? Ne, tohle je kompletní přestavba Chevroletu Nova z roku 1967 na nový brutální musclecar!
Když se řekne musclecar, tak dnes už snad každý ví, co si po tím představit. Tady je jeden ze zástupců z doby, kdy tohle slovo vznikalo. Jenže má úplně nový kabát, vnitřnosti, v první zatáčce vás nezabije a jede ďábelsky!

Firma Roadster Shop z Illionois v USA ví něco o tom, jak se starat o veterány, a navíc u nich přišli na to, jak jim vstříknout novou mízu do žil. Co do té stříkačky všechno dávají se nás neptejte, jisté ale je, že auta pěkně nakopne a mají zase chuť trhat asfalt zadními koly. Většina částí karoserie je ručně vyráběná a tvarovaná, takže z původního auta tady skoro nic nenajdete. Stejná pečlivost a trpělivost je věnována přednímu a zadnímu nárazníku a svalnatých blatníkům. Pod kapotou s novým tvarem jsou funkční nasávací otvory po obou stranách, které zásobují vzduchem motor o velikosti tanku s objemem 7,4 litru a výkonem 647 koní. Jak je to s točivým momentem si umíte jistě sami představit.

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....