Geländewagen a 750 koní? Tady někomu definitivně přeskočilo!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 26. 2. 2013  /   Aktualizováno: 26. 2. 2013
Geländewagen a 750 koní? Tady někomu definitivně přeskočilo!
Tuningový kit od A.R.T. povyšuje výkony Mercedesu třídy G do absurdních výšin.
A.R.T. Tuning G streetline 65
Čtěte více: AMG, tuning, V12, mercedes G, art, streetline

Tuneři A.R.T. představili nový kit pro Mercedesy G63 AMG/G65 AMG. Zájemcům je k dispozici zvýšení výkonu motoru, kterého v A.R.T. dosáhli pomocí přeprogramování řídicí jednotky, použití sportovního nerezového výfuku s trojicí koncovek, vyvedených na každé straně, propustnějších katalyzátorů a lepšího chlazení motoru i převodovky.

V případě G63 AMG narostl výkon 5,5litrového osmiválce biturbo z původních 544 koní na úctyhodných 681 koní, zatímco přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec G65 AMG dává místo sériových 612 neuvěřitelných 750 koní. Točivý moment obou verzí je elektronicky omezený na 1000 Nm.

Kit od A.R.T. pro třídu G zahrnuje také rozšířené blatníky, zakrývající obří 22palcová kola, obutá do pneumatik 295/35. Nový je také přední nárazník s přídavnými chladicími otvory a přídavným osvětlením včetně LED.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....