Geländewagen a 750 koní? Tady někomu definitivně přeskočilo!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 26. 2. 2013  /   Aktualizováno: 26. 2. 2013
Geländewagen a 750 koní? Tady někomu definitivně přeskočilo!
Tuningový kit od A.R.T. povyšuje výkony Mercedesu třídy G do absurdních výšin.
A.R.T. Tuning G streetline 65
Čtěte více: AMG, tuning, V12, mercedes G, art, streetline

Tuneři A.R.T. představili nový kit pro Mercedesy G63 AMG/G65 AMG. Zájemcům je k dispozici zvýšení výkonu motoru, kterého v A.R.T. dosáhli pomocí přeprogramování řídicí jednotky, použití sportovního nerezového výfuku s trojicí koncovek, vyvedených na každé straně, propustnějších katalyzátorů a lepšího chlazení motoru i převodovky.

V případě G63 AMG narostl výkon 5,5litrového osmiválce biturbo z původních 544 koní na úctyhodných 681 koní, zatímco přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec G65 AMG dává místo sériových 612 neuvěřitelných 750 koní. Točivý moment obou verzí je elektronicky omezený na 1000 Nm.

Kit od A.R.T. pro třídu G zahrnuje také rozšířené blatníky, zakrývající obří 22palcová kola, obutá do pneumatik 295/35. Nový je také přední nárazník s přídavnými chladicími otvory a přídavným osvětlením včetně LED.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....