Takhle vidí Audi RS5 u ABT. Jak se líbí vám?

ABT Audi RS5-R
Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 2. 2013  /   Aktualizováno: 27. 2. 2013
Takhle vidí Audi RS5 u ABT. Jak se líbí vám?
Ženeva se kvapem blíží a tohle je horké želízko, které na tomto autosalonu představí úpravce ABT.

Turbo nepotřebujeme. Kompresor také ne. Vystačíme si s tím skvělým atmosférickým osmiválcem o objemu 4,2 litru a necháme mu jeho nezaměnitelný projev výkonu a charakter. Tohle si určitě řekli u německého úpravce ABT. Stačí, když mu trochu odlehčíme a přidáme nový výfuk s koncovkami na stranách pod dveřmi. Výkon tak narostl z 450 koní na 470 koní a sprint z nuly na stovku se tak vylepšil o 0,3 sekundy na 4,3 s. A to je vše ohledně úprav motoru.
Ostatní nechali tak, jak to je z výroby a jen si trochu pohráli s exteriérem. Přidali nový přední a zadní nárazník. Auto opticky rozšířili novými prahy. Přední lízátko a zadní křídlo jsou z karbonu. Z karbonu je také difuzor a kapota. Celé auto posadili na jejich originální dvacítky. Zbývalo se jen vrhnout na interiér. Červená a černá alcantara, čtyřbodové pasy a ochranná klec jsou novinkami, které zde najdete. ABT znovu dokazuje, že to jde i cestou mírného nárůstu výkonu bez pokažení původního vypiplaného charakteru motoru.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...