Takhle vidí Audi RS5 u ABT. Jak se líbí vám?

ABT Audi RS5-R
Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 2. 2013  /   Aktualizováno: 27. 2. 2013
Takhle vidí Audi RS5 u ABT. Jak se líbí vám?
Ženeva se kvapem blíží a tohle je horké želízko, které na tomto autosalonu představí úpravce ABT.

Turbo nepotřebujeme. Kompresor také ne. Vystačíme si s tím skvělým atmosférickým osmiválcem o objemu 4,2 litru a necháme mu jeho nezaměnitelný projev výkonu a charakter. Tohle si určitě řekli u německého úpravce ABT. Stačí, když mu trochu odlehčíme a přidáme nový výfuk s koncovkami na stranách pod dveřmi. Výkon tak narostl z 450 koní na 470 koní a sprint z nuly na stovku se tak vylepšil o 0,3 sekundy na 4,3 s. A to je vše ohledně úprav motoru.
Ostatní nechali tak, jak to je z výroby a jen si trochu pohráli s exteriérem. Přidali nový přední a zadní nárazník. Auto opticky rozšířili novými prahy. Přední lízátko a zadní křídlo jsou z karbonu. Z karbonu je také difuzor a kapota. Celé auto posadili na jejich originální dvacítky. Zbývalo se jen vrhnout na interiér. Červená a černá alcantara, čtyřbodové pasy a ochranná klec jsou novinkami, které zde najdete. ABT znovu dokazuje, že to jde i cestou mírného nárůstu výkonu bez pokažení původního vypiplaného charakteru motoru.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
GSC S63 AMG
Mercedes-Benz S63 AMG
Tuneři z German Special Customs představují program úprav pro nový Mercedes třídy S.
Nová generace Mercedesu třídy S, tradičního vládce limuzín, se sotva začala prodávat, ale...