Splňte si sen!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 4. 2011  /   Aktualizováno: 22. 4. 2011
Splňte si sen!
Kity jsou nejlepší způsob, jak si pořídit exkluzivní auto s minimálními náklady. Stačí mít šikovné ruce nebo oslovit ty správné lidi. Vybrali jsme nejzajímavější stavebnice z celého světa.

Hawk HF3000
Extrémně rozšířená kopie slavné Lancie Stratos z Velké Británie.
Firma Hawk Cars nabízí čtyři modely s různými motory – můžete si vybrat přeplňované dvoulitry z Lancie Delta, šestiválce Alfa Romeo a pro skutečné gurmány je tu možnost použít pohonnou jednotku z Ferrari Dino nebo 308. V seznamu příplatkové výbavy najdete třeba kevlarovou karoserii (základní verze je z laminátu), ochranné rámy, bodykity inspirované rallye stratosy skupiny 4 a celou řadu podvozkových dílů. Svoji repliku si tedy můžete poskládat podle toho, k čemu ji budete využívat, řada majitelů s nimi aktivně závodí. Hawk HF3000 si můžete pamatovat i z jednoho dílu pořadu TopGear, kde demonstrovali, jak moc je podobný starým lanciím. Když ho řídili Jeremy Clarkson a Richard Hammond, rozbil se a odmítl pokračovat v cestě. Dokonalá replika.
Cena: od 360 000 Kč
www.hawkcars.com

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)