Splňte si sen!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 4. 2011  /   Aktualizováno: 22. 4. 2011
Splňte si sen!
Kity jsou nejlepší způsob, jak si pořídit exkluzivní auto s minimálními náklady. Stačí mít šikovné ruce nebo oslovit ty správné lidi. Vybrali jsme nejzajímavější stavebnice z celého světa.

Hawk HF3000
Extrémně rozšířená kopie slavné Lancie Stratos z Velké Británie.
Firma Hawk Cars nabízí čtyři modely s různými motory – můžete si vybrat přeplňované dvoulitry z Lancie Delta, šestiválce Alfa Romeo a pro skutečné gurmány je tu možnost použít pohonnou jednotku z Ferrari Dino nebo 308. V seznamu příplatkové výbavy najdete třeba kevlarovou karoserii (základní verze je z laminátu), ochranné rámy, bodykity inspirované rallye stratosy skupiny 4 a celou řadu podvozkových dílů. Svoji repliku si tedy můžete poskládat podle toho, k čemu ji budete využívat, řada majitelů s nimi aktivně závodí. Hawk HF3000 si můžete pamatovat i z jednoho dílu pořadu TopGear, kde demonstrovali, jak moc je podobný starým lanciím. Když ho řídili Jeremy Clarkson a Richard Hammond, rozbil se a odmítl pokračovat v cestě. Dokonalá replika.
Cena: od 360 000 Kč
www.hawkcars.com

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)