Postavil si svoje vlastní auto!

AG Excalibur
Čtěte více: Auta
Vydáno: 24. 5. 2011  /   Aktualizováno: 24. 5. 2011
Postavil si svoje vlastní auto!
Toužíte po autě co nikdo nepřehlédne ale máte omezený rozpočet? Našli jsme pro vás řešení! Potřebujete několik sprejů s montážní pěnou a jeden odrbaný Mercedes CL. Zbytek je na vás.

Audronis Gestautas byl obyčejný chlápek co má rád neobyčejná auta. Hodně přemýšlel, kreslil a fantazíroval, a pak se na pár týdnů zavřel do garáže a výsledek vidíte na fotkách! Na rozdíl od studie Nagel už mu to jezdí...
Jako základ použil jetý Mercedes-Benz CL. Chvíli se na něj díval, pak vzal do ruky rozbrusku a udělal několik nezbytných zásahů. Vyřezal blatníky, masku a nějaké další věci co se mu nezdáli, a pak už mohl začít tvořit. Asi mu to moc nešlo s hliníkem nebo nechtěl ztrácet čas s nějakým vyvařováním, a tak si v nejbližším hobby marketu nakoupil hned několik beden s montážní pěnou, a pak pak se pustil do sochařiny. Pěnil, tvrdnul, řezal, hladil a brousil. A protože někde v televizi viděl jak designéři tvarují hliněné modely , tak to zkusil přesně podle nich - pěkně s pravítkem a dřevěnými šablonami. A docela mu to vyšlo, alespoň na fotkách vypadá auto symetricky. Pak už jen zbývalo celý povrch vykitovat a nechat nastříkat. Červeně, jak jinak.
Interiér auta je kapitola sama pro sebe. Tlačítka na palubní desce nejsou nic jiného než krystaly Swarowski, ten největší, 25centimetrový je tady jako řadící páka. Některé budíky sice nejsou funkční, ale to nevadí.
Audronis je prý ale nejvíc pyšný na to, že se mu povedlo postavit auto na čtyřiadvacetipalcové a třicítkové chromové ráfky! My jen doufáme, že je má řádně zapsané v techničáku...
Tak co? Jak se vám to líbí? Jdete do toho taky? Napište nám svůj komentář!

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)