Postavil si svoje vlastní auto!

AG Excalibur
Čtěte více: Auta
Vydáno: 24. 5. 2011  /   Aktualizováno: 24. 5. 2011
Postavil si svoje vlastní auto!
Toužíte po autě co nikdo nepřehlédne ale máte omezený rozpočet? Našli jsme pro vás řešení! Potřebujete několik sprejů s montážní pěnou a jeden odrbaný Mercedes CL. Zbytek je na vás.

Audronis Gestautas byl obyčejný chlápek co má rád neobyčejná auta. Hodně přemýšlel, kreslil a fantazíroval, a pak se na pár týdnů zavřel do garáže a výsledek vidíte na fotkách! Na rozdíl od studie Nagel už mu to jezdí...
Jako základ použil jetý Mercedes-Benz CL. Chvíli se na něj díval, pak vzal do ruky rozbrusku a udělal několik nezbytných zásahů. Vyřezal blatníky, masku a nějaké další věci co se mu nezdáli, a pak už mohl začít tvořit. Asi mu to moc nešlo s hliníkem nebo nechtěl ztrácet čas s nějakým vyvařováním, a tak si v nejbližším hobby marketu nakoupil hned několik beden s montážní pěnou, a pak pak se pustil do sochařiny. Pěnil, tvrdnul, řezal, hladil a brousil. A protože někde v televizi viděl jak designéři tvarují hliněné modely , tak to zkusil přesně podle nich - pěkně s pravítkem a dřevěnými šablonami. A docela mu to vyšlo, alespoň na fotkách vypadá auto symetricky. Pak už jen zbývalo celý povrch vykitovat a nechat nastříkat. Červeně, jak jinak.
Interiér auta je kapitola sama pro sebe. Tlačítka na palubní desce nejsou nic jiného než krystaly Swarowski, ten největší, 25centimetrový je tady jako řadící páka. Některé budíky sice nejsou funkční, ale to nevadí.
Audronis je prý ale nejvíc pyšný na to, že se mu povedlo postavit auto na čtyřiadvacetipalcové a třicítkové chromové ráfky! My jen doufáme, že je má řádně zapsané v techničáku...
Tak co? Jak se vám to líbí? Jdete do toho taky? Napište nám svůj komentář!

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)