Potřebuji staré auto!

Mercedes W123
Čtěte více: Blogy
Vydáno: 21. 1. 2011  /   Aktualizováno: 29. 9. 2011
Potřebuji staré auto!

Prolézám autobazary a hltám inzeráty s jediným, možná trochu ujetým úmyslem. Potřebuji staré auto. Teď, hned. Minulý týden si to takhle vykračuji do práce když v tom na ulici spatřím známou postavu. Byl to pan Jeník který se přijel pochlubit autem které nedávno dostal od kamarádů k narozeninám. Na upřesněnou, lidé se kterými se stýkám nejsou tak zámožní aby si mohli jen tak dávat auta, ale na tenhle starý Benz W123 s dieselovým čtyřválcem dostali docela dobrou cenu. Byl totiž zadarmo. Jo, plně funkční, velké a vzhledem ke stáří i spolehlivé auto. Majitel z něj má radost a nedivím se mu. Sice je trochu obouchaný a některé panely karoserie potřebují vyvařit. A do kufru táhne skrz díry po ozdobných lištách. Ale za tu cenu? Neberte to. Normální člověk by si asi řekl že bílý starý Mercedes s několika rezavými fleky je šrot. Ale kdepak. Nastartuje, odkašle si a odfrčí. Tomu autu fakt nic nechybí. Konkrétně na Mercedes W123 mám krásnou vzpomínku. V jednom jsem byl v létě odvezen ze srazu Amerik do Prahy. Ten kus byl v excelentním stavu, měl krásnou zlatou metalízu, kožené čalounění, dřevěné obložení... a překvapivě žádné technické problémy. Jediné v tomhle třicet let starém autě vrzalo byla kůže na sedačkách když jsem se zavrtěl. A tenhle výstavní kus s výbavou za kterou by se nemusel stydět lecjaký africký diktátor byl letos prodán za 67 tisíc. Chápete to? Tak směšné peníze za dokonalé a lety prověřené auto...

Autor: 
Richard Herbich
Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Lewis Hamilton má "práce" nad hlavu, ale nezabránilo mu to v tom, aby přijal nabídku Mercedesu na...