6071 koní, 95 milionů a jeden Stig

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 3. 10. 2011  /   Aktualizováno: 3. 10. 2011
6071 koní, 95 milionů a jeden Stig
Tohle je úvodník z nového TopGearu. Opravdu výjímečné číslo...

Podle titulní stránky je vám jasné, že tohle je výjimečné číslo. Je tam 6071 koní, 95 milionů a jeden Stig. Na jedné silnici, pěkně vedle sebe, v jeden památný den. Co na tom, že necelých padesát milionů a 1200 koní bere Veyron, pořád je to neuvěřitelná skupina. Ještě neuvěřitelnější ale je, že tento projekt opravdu vznikl. Dát vedle sebe auta jako nový Mac, Veyron, Zonda, Atom, GT3 RS 4,0, 1 M Coupé a další, to je husarský kousek. Tohle umí jen TopGear.
Redaktoři vzali celou tuhle armádu a jednoho Stiga na silnici, které se říká Střecha Evropy. Na Stelvio Pass. Tam s nimi dva dny jezdili a vybírali. Stig jen mlčel. A pak ukazoval. Jakkoli je ta skupina různorodá, tak je to jen důkaz, že stejného výsledku se dá dosáhnout různými cestami. Veyron proti Atomu, Golf vedle Zondy… Přesto jde hlavně o řízení a o pocit, který z toho máte. Chcete to taky zažít?
Vyberte si silnici, stáhněte okno a šlápněte na plyn. Zažijte to souznění. Přestaňte vybírat auta jen podle velikosti slevy a servisních nákladů. Přestaňte o věcech jen mluvit nebo snít, žijte svůj život. Když jsem si ráno otevřel noviny, nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo plakat. Burza je na dně. Ceny realit dále klesají. Zlato a platina, dvě jistoty, zažily nečekaný propad. Satelit na nás sice nespadl, ale určitě spadne nějaký jiný. Dobře. Není na co čekat. Dočtěte tohle číslo a udělejte to, co jste vždycky chtěli. Není čas čekat na to, co bude zítra, za měsíc nebo za rok.
Tohle je číslo TopGearu, které má opravdové koule. Ukažte, že je máte taky. Než bude pozdě… Užijte si každou vteřinu!

Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)