Úvodník z aktuálního TopGearu

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 10. 4. 2012  /   Aktualizováno: 10. 4. 2012
Úvodník z aktuálního TopGearu
Jestli ještě nemáte nové číslo, pak byste to měli okamžitě napravit...

Zapomeňte na to, že jste měli včera šortky, že jste si dali první letošní pivo na zahrádce a že už je čas na kabriolety. Tohle je zimní číslo TopGearu. Hodně zimní číslo. Čtyřicet centimetrů tlustý led na jezeře Kvamtjärnen, deset aut s pohonem všech kol a bláznivá parta novinářů, kteří se střídavě šklebí strachem a euforií. Kdyby se ten led prolomil, svět by přišel o senzačně bláznivý Aventador, o vůbec první Ferrari s pohonem 4x4 a o pár dalších více či méně povedených aut.
Neexistuje lepší způsob, jak u současných aut zjistit, jestli jejich čtyřkolky opravdu fungují, protože na to, abyste se jim na suchém závodním okruhu, na asfaltu s maximálním přilnavostí, dostali až na dřeň, byste se museli jmenovat Stig. Nebo Loeb nebo Vettel. Ale na sněhu, nebo ještě lépe na dokonale vyblýskaném ledě, se všechno odehrává v mnohem nižších (a bezpečnějších) rychlostech a auta se musejí víc snažit, víc se projevit – a najednou jsou ty jemné nuance v ovládání a jejich fungování mnohem výraznější.
Jistě, je nesmysl driftovat se supersportovními auty, ale proč to neudělat, když jste TopGear. Je absurdní stavět proti sobě Defender a Dacii Duster, ale nemají tato dvě auta náhodou hodně společného? A vůbec, proč to nezkusit, když je příležitost? A co to Audi A1 quattro? Jak funguje? Mám ho chtít?
Těch jednatřicet stran je hodně bláznivých, víc než zábavných a určitě budete trochu závidět. Každopádně tam najdete spoustu odpovědí, i když se někdy skrývají mezi řádky. Výsledek je ale jasný - byla to zábava a teď se budete bavit vy. Možná zjistíte, že potřebujete čtyřkolku. Na zimu určitě. Ale měla by mít kompletně vypínatelný protiprokluz i stabilizaci. Stejně jako každý hezký den stojí za to mít auto bez střechy, tak každý den, kdy je na silnici sníh, potřebujete auto, které umí protočit všechna čtyři kolečka a sunout se hezky bokem.
Takže se bavte. A jestli je vám teplo, dejte si nohy do ledničky. Zní to bláznivě, ale takový je prostě svět TopGearu. Tohle číslo je další důkaz!

Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)